Przy okazji premiery powieści Piotra Patykiewicza – zimowego postapo pt. Dopóki nie zgasną gwiazdy –  Wydawnictwo SQN we współpracy z Tomaszem Kreczmarem przygotowało niespodziankę. Chodzi o grę paragrafową zatytułowaną Dopóki świecą gwiazdy. Można ją znaleźć na stronie www.patykiewicz.com.

 

 

Tomek Kreczmar roztacza w niej swoją wizję Upadku, czyli zdarzenia, które miało miejsce kilkaset lat przed akcją książki i zupełnie odmieniło znany świat. Wydawnictwo SQN zachęca do przejścia gry – na jednego szczęśliwca czeka atrakcyjna nagroda w postaci klimatycznego noża wykonanego przez Konrada Radziszewskiego z Time Vehicle. W konkursie można wziąć udział do 1 lipca.

 

Wciel się w Antka, młodego chłopaka z dużego miasta, którego największym zainteresowaniem są gry komputerowe. Spójrz jego oczami na nagły koniec świata. Postaw się w jego sytuacji, odkrywaj tajemnicę Upadku i dokonuj niezwykle trudnych wyborów. Każda pomyłka może kosztować Cię życie. Walcz, przetrwaj apokalipsę. Dołącz do nielicznego grona ocalałych!

 

Pamiętaj, że wydarzenia z gry paragrafowej mają miejsce na długo przed wydarzeniami z powieści – świat właśnie stanął w obliczu globalnego kataklizmu, panuje chaos, na próżno szukać spokoju i wytchnienia. Wizja Tomasza Kreczmara jest mniej mroźna i melancholijna niż ta z powieści „Dopóki nie zgasną gwiazdy”, autor postawił na żywiołową akcję. Jednakże treść i rozwiązania zawarte w grze były konsultowane z Piotrem Patykiewiczem.

 

UWAGA! W grze można natrafić na wulgaryzmy i przemoc.

 

Zapraszamy zatem do wzięcia udziału w przygodzie. Jeśli uda Ci się przeżyć pierwsze dni Upadku, być może spotka Cię dodatkowo fantastyczna nagroda.

 

Na jednego szczęśliwca czeka bowiem niepowtarzalny nóż postapo wykonany w kuźni Time Vehicle! Zapraszamy zatem do wzięcia udziału w przygodzie. Jeśli uda Ci się przeżyć pierwsze dni Upadku, być może spotka Cię dodatkowo fantastyczna nagroda.

 

Konkurs trwa do 1 lipca. Po tym czasie nadal będzie można bawić się grą „Dopóki świecą gwiazdy”, ale już bez możliwości wygrania atrakcyjnej nagrody.

 

Krótkie wyjaśnienie dla osób nie zaznajomionych z terminem gra paragrafowa:

 

Rozgrywka polega na czytaniu kolejnych partii tekstu i podejmowaniu decyzji, którą z zaoferowanych przez autora dróg pragniesz podążyć. W zależności od Twoich wyborów gra przeniesie Cię do odpowiedniego paragrafu. Cały tekst podzielono na kilkadziesiąt fragmentów – to właśnie tak zwane paragrafy. Na końcu każdego (no, prawie każdego) znajdują się odnośniki do kolejnych. Podejmując decyzję, którą drogą fabularnego rozwoju pragniesz podążyć, staniesz się współautorem opowieści. A Twoje wybory mają wpływ na akcję i losy bohatera!

 

>>> ZAGRAJ JUŻ TERAZ <<<

 

O powieści Piotra Patykiewicza "Dopóki nie zgasną gwiazdy" pisaliśmy już tutaj:

http://wsqn.booklikes.com/post/1175965/w-tym-roku-lata-nie-bedzie